Μαθητικός διαγωνισμός φωτογραφίας με τίτλο “Φωτογραφίζουμε την πόλη μας, φωτογραφίζουμε τη ζωή μας”

Το 4ο Γυμνάσιο Ξάνθης συμμετείχε στο μαθητικό διαγωνισμό φωτογραφίας με τίτλο “Φωτογραφίζουμε την πόλη μας, φωτογραφίζουμε τη ζωή μας” που προκήρυξε το 1ο Γενικό Λύκειο Ξάνθης στο πλαίσιο του προγράμματος Σχολεία – Πρέσβεις του Ευρωπαϊκού Κοινοβουλίου σε συνεργασία με το Europe Direct Ανατολικής Μακεδονίας και Θράκης.
Ο διαγωνισμός είχε σαν στόχο την προσπάθεια ευαισθητοποίησης των νέων για ένα καλύτερο αύριο για την πόλη μας με καλλιτεχνική έκφραση. Η συμμετοχή μας έγινε με τις φωτογραφίες του Χαϊτίδη Δημήτρη μαθητή της Γ΄τάξης. Οι συμμετοχές των μαθητών φιλοξενήθηκαν στο Πολυχώρο Τέχνης και Σκέψης «Οικία Μάνου Χατζιδάκι» και εκεί έγινε και εκδήλωση βράβευσης των μαθητών.